Posts
846
Last update
2022-08-11 17:45:27

  “Znaleźć człowieka, z którym można porozmawiać nie wysłuchując banałów, konowałów, idiotyzmów cwaniackich, łgarstw, fałszywych zapewnień, tanich sprośności lub specjalistycznych bełkotów “fachowca”, dla którego branżowe wykształcenie plus umiejętność trzymania widelca jest całą jego kulturą, kogoś bez płaskostopia mózgowego i bez lizusowskiej mentalności - to znaleźć skarb.”

  — Waldemar Łysiak “Wyspy bezludne”

  oksymoronia

  “I dziecko, musisz kochać siebie. Musisz budzić się o czwartej rano, parzyć czarną kawę i patrzeć na ptaki tonące w mroku świtu. Musisz usiąść obok człowieka na dworcu, który czyta twoją ulubioną książke, i zacząć rozmowę. Po złym dniu musisz przyjść do domu i sparzyć swoją skóre prysznicem. Potem musisz wyprać całą twoją pościel aż będzie pachnieć cytrynowym detergentem, który kupiłeś w sklepie obok za cztery dolary. Musisz przestać wszystko brać tak do siebie. Nie jesteś księżycem całującym czarne niebo. Musisz skomplementować komuś krzywe brwi na targach sztuki i powiedzieć mu, że jego oczy przypominają ci zielone baseny w środku lipca. Musisz przestać się wściekać o rzeczy, które nie będą miały znaczenia w ciągu dwóch lat. Śpij długo w soboty i wstawaj wcześnie w niedziele. Przestań się martwić tym, co jej powiesz kiedy się dowie. Przestań wkońcu myśleć dlaczego przestało mu na tobie zależeć, więcej niż sześć miesięcy temu. Przestań pytać wszystkich o zdanie. Pierdol to. Kochaj siebie, dziecko. Musisz kochać siebie.”

  tłumaczone z intractably

  (via

  alyeskacocaine

  )

  To jest jeden z najlepszych tekstow jakie czytalam

  (via zapczi)

  rainbow-suicide

  To jest złoto *-*

  pokochacsiebie

  Przeczytajcie to🖤

  Znajdź kogoś, kto zwraca uwagę na szczegóły. Kto biegnie palcami po każdej Twojej bliźnie i pyta, skąd się wzięła każda z nich. Znajdź kogoś, kto wie, jaką lubisz kawę, jaka piosenka sprawia, że twoja dusza tańczy, znajdź kogoś, kto znajduje Twoje najmniejsze szczegóły, kto zauważa rzeczy, o których myślałaś, że nikt nigdy tego zrobi.